kolektory słoneczne

Darmowe ciepło jest możliwe! Wykorzystanie energii słonecznej to sprawdzony i bezpieczny sposób. Kolektor słoneczny to urządzenie wykorzystujące energię, która dociera do nas w postaci promieniowania słonecznego.  Kolektory słoneczne umożliwiające zamianę energii promieniowania na ciepło są najczęściej używane do ogrzewania ciepłej wody użytkowej – co w ciągu roku pozwala zaoszczędzić nawet 60% energii. Wykorzystywane, jako wsparcie przy ogrzewaniu pomieszczeń pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania o 35%.

Dlaczego warto zainwestować w system solarny?

  • wyraźne zmniejszenie kosztów ogrzewania,
  • ochrona środowiska naturalnego – to nie tylko wykorzystanie naturalnej energii, ale również zmniejszenie emisji CO2 dzięki ograniczeniu zużycia innych paliw,
  • podniesienie wartości nieruchomości – wszystkie kolektory Viessmann cechują się niezawodnością i długim okresem użytkowania.

Na pełny pakiet solarny składają się:

  1. kolektory słoneczne – płaskie lub próżniowe,
  2. pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej,
  3. regulatory solarne Vitosolic,
  4. zespoły pompowe Solar-Divicon,
  5. kondensacyjne kotły olejowe i gazowe, kotły opalane drewnem oraz pompy ciepła.

Wszystkie urządzenia są ze sobą w pełni kompatybilne i wzajemnie zapewniają niezawodne działanie.

Aktualnie instalacje solarne stosowane są nie tylko w domkach jednorodzinnych. Odpowiednio dobrany zestaw sprawdza się również w większych obiektach – hotelach, pensjonatach, klubach sportowych i basenach. Ale to nie wszystko. Instalacje solarne są równie skutecznie w ośrodkach wypoczynkowych, rolnictwie oraz zakładach produkcyjnych.