kotły

Nowoczesne kondensacyjne kotły gazowe i olejowe są podstawą systemu energetycznego budynku. Stare kotły grzewcze zużywały dużo więcej paliwa, a uzyskana energia częściowo ulatywała ze spalinami. Wysoka emisja szkodliwych gazów przyczyniała się do pogarszania stanu powietrza. Urządzenia kondensacyjne nowej generacji, jakie posiadamy w ofercie, wykorzystują utajone ciepło spalin również do ogrzania domu. Obecnie dzięki technice kondensacyjnej możemy uzyskać nawet do 109% sprawności.

Zakup kotła kondensacyjnego to pewny wydatek. Koszty zakupu zwracają się już po kilku latach eksploatacji. Kotły Viessmann wykonane są z najwyższej jakości materiałów -wysokostopowej nierdzewnej stali szlachetnej, co gwarantuje długoletnie i bezpieczne użytkowanie.

Wszystkie kotły Viessmann zostały zaprojektowane, jako urządzenia kompatybilne do kolektorów słonecznych. Instalacja CO oparta na kotle kondensacyjnym (olejowym lub gazowym) i kolektorach słonecznych tworzy wyjątkowo efektywny system grzewczy w budynkach nowych i w modernizowanych. (patrz - kolektory słoneczne)

Kotły gazowe kondensacyjne

Firma Viessmann, jako pionier produkcji kotłów kondensacyjnych, rozpoczęła produkcję z początkiem lat 90-tych. Rozwiązania stosowane w tego typu kotłach - powierzchnie grzewcze InoX-Radial ze stali kwasoodpornej z dodatkiem tytanu i molibdenu czy palniki promiennikowe MatriX - nie mają swoich odpowiedników w branży ciepłowniczej. Kotły kondensacyjne mogą być stosowane w nowym budownictwie, a także przy modernizacji starszych domów.

Firma Viessmann posiada w swojej ofercie również niskotemperaturowe kotły gazowe, takie jak Vitopend 100-W - jedno i dwufunkcyjne oraz niskotemperaturowe kotły olejowe. Ceny i parametry kotłów są bardzo zróżnicowane. Pozwala to na dopasowanie oferty do różnych potrzeb, oczekiwań i możliwości klientów.

Kotły na paliwo stałe

Drewno to paliwo przyjazne dla środowiska naturalnego i stosunkowo tanie. Kotły firmy Viessmann przeznaczone są do opalania zarówno drewnem opałowym, jak i jego pochodnymi – zrębkami, trocinami, peletami.