Kotłownię uznać można za serce domu lub przedsiębiorstwa. Produkujący parę lub ciepło kocioł to urządzenie, które powinno być montowane wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Brak doświadczenia może być fatalny w skutkach, dlatego warto pamiętać o sprawdzeniu kwalifikacji firmy montującej. W RAT-GAR stawiamy na ciągłe szkolenia oraz zdobywanie doświadczenia, o czym wielokrotnie przekonali się nasi Klienci.
Projekt kotłowni to podstawa
Jednym z najważniejszych etapów montażu kotłowni jest wcześniejsze stworzenie projektu (opracowanie koncepcji instalacji). Przemyślane stworzenie instalacji ciepłowniczej (lub wytwarzającej parę), bardzo często pozwala na zwiększenie ergonomii pracy systemu. Zaprojektowanie kotłowni to także możliwość wstępnego oszacowania kosztów wykonania instalacji (jest to bardzo ważne w przypadku klientów indywidualnych).
Firma RAT-GAR tworzy projekty oraz wstępne koncepcje instalacji zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.
Zainteresują Cię również:
- Realizacja dla OSM Koło
- Realizacja dla Emilgrana
- Realizacja dla Energomontaż Zachód
Montaż kotłowni – krok po kroku
Montaż kotłowni to proces wieloetapowy, który rozpoczęty powinien być fazą projektową bądź opracowaniem koncepcji/schematu hydraulicznego. To właśnie w tym momencie tworzony jest ogólny zarys serca naszego przedsiębiorstwa czy przydomowej kotłowni. Kolejne etapy mogą różnić się pomiędzy sobą i zazwyczaj stanowią tajemnicę zawodową danego wykonawcy.
Montaż kotłowni to również często konieczność wyboru miejsca, w którym kotłownia ma zostać zainstalowana. W przypadku zakładów przemysłowych jest to zazwyczaj prosta decyzja, jednak w sytuacji, gdy mówimy o kotłowni domowej, mogą zrodzić się w naszej głowie pytania, na które będziemy chcieli otrzymać odpowiedź. Dobrym sposobem jest wówczas skontaktowanie się ze specjalistami i omówienie trapiących nas kwestii. W firmie RAT-GAR bardzo chętnie udzielamy informacji, a także pomagamy klientom w podjęciu ostatecznej decyzji.
Fachowa porada to także świetny sposób na poszerzenie posiadanej wcześniej wiedzy, a także wybranie najlepszego z możliwych rozwiązań. Obiektywna ocena na pewno usprawni proces decyzyjny.
Czytaj dalej: Jakie ogrzewanie domu wybrać?